• Hürriyet Bulvarı No:1 Beylikdüzü
  • info@nida.net.tr

İşyeriniz için istediğiniz 

hızda yeni nesil 

kurumsal internet

Türkiye’nin neresinde olursanız olun internet hizmetini çözüm 

ortaklarımızla uygun fiyata sizlere sağlıyoruz.

 

Taahhütsüz internet

Altyapımızın olduğu lokasyonlarda taahhütsüz özgür internet

Ücretsiz deneme fırsatı

Altyapımızın olduğu noktalarda 1 ay ücretsiz deneme hakkı.

Paylaşımsız ve kesintisiz

Şirketinize özel paylaşımsız Metro Ethernet altyapınız sayesinde hız kaybı olmaksızın, daha yüksek performans avantajı.

Sıkça Sorulan Sorular

Nida.net olarak kesinlikle hız kısıtlaması yapmıyoruz. Tüm müşterilerimizin alabilecekleri en yüksek hızı almasını ve sınırları zorlamasını istiyoruz.

İnternetin yoğun olarak kullanıldığı saatlerde yüzde 30’a varan performans düşüşleri normal. Bazen, özellikle ara bağlantıların sınırda olduğu yerlerde bu fark kısa sürelerle daha da artabiliyor. Bu durumların sürekli olması durumunda biz zaten hemen kapasitemizi büyütüyoruz

Ev kullanımlarında mevcut ADSL ve VDSL teknolojilerinde veri indirme işlemine daha çok bant genişliği ayırılıyor. Çünkü çoğu ev kullanıcısı için veri indirmek, internete veri göndermekten çok daha önemli. Bu yüzden ADSL teknolojisinde upload hızları 1 Mbps’e kadar veriliyor (yani teknoloji öyle, ADSL’in A’sı asimetrikten geliyor). Bu hız Türk Telekom’da 0.80 Mbps, biz kendi altyapımızın içinde yer alan ADSL müşterilerimize 1 Mbps'e kadar upload hızı sunuyoruz. Biz 50 Mbps ve üzerinde download hızı alan aktif altyapımızdaki VDSL müşterilerimize altyapılarının desteklediği maksimum hızda upload hızı sağlıyoruz. Örneğin 100 Mbps'e kadar download hızı alan bir müşterimiz eğer santrale olan mesafesi ve bakır kablo altyapısı uygunsa 55 Mbps'e kadar upload hızı görebiliyor. Ancak burada dediğimiz gibi santrale olan mesafe ve bakır tesisatın kalitesi önemli. VAE modeliyle 35-50-75 ve 100 Mbps'e kadar download hızı alan eski müşterilerimiz var. Bu müşterilerimizden 35 Mbps'e kadar download hızı alanlar 3 Mbps, 50-75 ve 100 Mbps'e kadar download hızı alanlar ise 4 Mbps'e kadar upload hızı alabiliyor. Ancak yeni müşterilerimiz eğer VAE bölgelerinde ise şu an 35 Mbps'e kadar download ve 3 Mbps'e kadar upload hızı sağlıyoruz.

Faturalarınız otomatik olarak ödensin ve ben hiç uğraşmayayım diyorsanız, kolayca otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Direkt bankanız üzerinden otomatik ödeme talimatı vermek. Bunun için bankanızın Online İşlem Merkezi'ni kullanabilir ya da çağrı merkezi üzerinden talimatlarınızı verebilirsiniz. Anlaşmalı olduğumuz bankalar Garanti Bankası, Finansbank,Enpara,Yapı Kredi ve Akbank'tır. Bu beş banka üzerinden online işlemlerden talimat verebilir. ATM cihazı üzerinden fatura ödeme gerçekleştirebilirsiniz.

Faturalarınız Nidanet aboneliğinizde ön ödemeli olarak oluşturulur. Yani ayın hangi günü başladıysa aboneliğiniz o gün size bulunduğunuz ay için kısmi fatura oluşturulur. Ve her ayın ilk günü bulunmuş olduğumuz ayın faturası düzenlenir ve birkaç gün içinde size ulaşmış olur.

Statik IP kullanmak istediğinizde aylık 89 TL talep ediyoruz ve kullandığınız süre boyunca her ay faturanıza yansıtıyoruz.