• Hürriyet Bulvarı No:1 Beylikdüzü
  • info@nida.net.tr

Nida Fiber İnternet — Taahhütsüz & Sınırsız​

₺219 'den Başlayan Fiyatlarla

Nidanet Fiber ile Hızınıza Hız Katın !

 

1000 Mbps’ye kadar, altyapınızın sunduğu fiber hızı keyifle kullanın. Modeminiz de ücretsiz kapınıza gelsin. Gerçek sınırsız fiber internet deneyimi yaşamak için fiber internet altyapı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilir ve fiber internete geçmek için başvuru işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Fiber İnternet kullanmak için artık çok  fazla sebebiniz var!

 

Sıkça Sorulan Sorular

Aklınıza takılan bir soru var mıdır ?

Fiber optik kablolar aracılığıyla aktarılan internet bağlantısı olarak tanımlanan fiber internet, en hızlı internet deneyimlerinden birini sunar. Cam, elyaf ve plastik olmak üzere, üç farklı materyalin birleşimi sonucu üretilen fiber optik kablolar işlevsel yapıları sayesinde veriyi diğer bağlantı türlerine kıyasla çok daha hızlı şekilde iletir. Ayrıca fiber internet ile normal internet arasındaki fark bununla sınırlı değildir. Fiber optik kablolar bakır kablolara göre çok daha güvenli, kesintisiz ve çevre dostudur ve diğer internet bağlantıları gibi telefon bağlantısına gerek duymaz. Fiber internet hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın. Yani internet hizmetimiz sadece bir bölge ile sınırlı değil. Üstelik bir hizmet aldıktan sonra çoğunlukla bir geliştirme ile karşılaşmazsınız. Nasıl bir hizmete taahhüt verdiyseniz taahhüt sonuna kadar aynı hizmeti almaya çalışırsınız. Ancak biz var olan hizmetimizi sürekli geliştirme halindeyiz. Evde limitsiz internet fiyatları karşılaştırması yaparken hızdan taviz vermemenizi öneriyoruz. Çünkü evde limitsiz internet paketleri fiber gücünde yaşanınca güzel!

Fiber optik kablolar aracılığıyla aktarılan internet bağlantısı olarak tanımlanan fiber internet, yüksek hızlı internet olarak da biliniyor. Cam, elyaf ve plastik olmak üzere, üç farklı materyalin birleşimi sonucu üretilen fiber optik kablolar işlevsel yapıları sayesinde veriyi diğer bağlantı türlerine kıyasla çok daha hızlı şekilde iletiyor. Yüksek hızlı internet servisleri yaygınlaşmadan önce kullanılan bakır kablolar sahip oldukları teknik özellikler itibarıyla yüksek hızda veri aktarımı sunamıyordu. Kesit inceliği ve üretiminde kullanılan teknolojilerin eski olması nedeniyle bakır kablolar ışık hızında internet bağlantısı sağlayamıyor, bu da özellikle çalışma hayatında çeşitli sorunlara neden oluyordu. Bu durumda fiber internet ile normal internet arasındaki fark ortaya çıktı, fiber optik kabloların sunduğu çok hızlı internet ile bu sorun çözülmüş oldu. Siz de mevcut hızınızı merak ediyorsanız, fiber internet hız testi ile internet hızını öğrenebilir, düşük hızda internet kullandığınızı görüyorsanız hemen fiber hızları kullanmak için harekete geçebilirsiniz.

Bakır kablolara göre daha geniş kesit alanı ile üretilen ve böylece içinde çok sayıda ince kablo taşıyabilen ilgili teknoloji, kullanıcılar ile 1000 Mbps’ye varana kadar yüksek hızda internet bağlantısı paylaşıyor.

Türkiye sınırları içinde fiber hızlar 100 Mbps ve 1.000 Mbps’ye kadar değişiyor. Şimdilik yüksek hız sınırının 1.000 Mbps olduğunu söyleyebiliriz. Bu hız gigabit hızı olarak da tanımlanır.